Șefa departamentului

Marcela Irovan

Conferențiar universitar, doctor în tehnică

  • Date de contact

  • Adresa: Chișinău, Republica Moldova, str. Academician Sergiu Rădăuțan, 4, corpul de studii nr. 11
    Telefon: (+373) 22 32 39 73
    e-mail: marcela.irovan@mctt.utm.md

 

DEPARTAMENTUL DESIGN ŞI TEHNOLOGII ÎN TEXTILE ŞI POLIGRAFIE

Cadrele ştiinţifico-didactice
Nume, Prenume Funcţia, titlul ştiinţifico-didactic E-mail
Irovan Marcela Şef departament, conf.univ.,dr. marcela.irovan@mctt.utm.md
Adascaliţa Lucia lector univ. lucia.adascalita@dtp.utm.md
Balan Stela conf.univ.,dr. stela.balan@adm.utm.md
Balan Petru conf.univ.
Balan Marina asistent univ. marina.balan@dv.utm.md
Bernaz Luminiţa asistent univ. luminita.bernaz@mtcp.utm.md
Bujorean Tatiana lector univ. tatiana.bujorean@dv.utm.md
Bulgaru Valentina conf.univ.,dr. valentina.bulgaru@fiu.utm.md
Cangaş Svetlana conf.univ.,dr. svetlana.cangas@fiu.utm.md
Cazac Viorica conf.univ.,dr. viorica.cazac@dtp.utm.md
Cîrja Jana conf.univ.,dr. jana.cirja@tctt.utm.md
Cojocaru Mariana asistent univ. mariana.cojocaru@tctt.utm.md
Cucerencu Marin lector univ. marin.cucerencu@dtp.utm.md
Danila Victoria asistent univ. victoria.danila@mctt.utm.md
Florea-Burduja Elena lector univ. elena.florea@mctt.utm.md
Gâncul Liviu lector univ. liviu.gancul@dv.utm.md
Ghelbet Angela conf.univ.,dr. angela.ghelbet@mtcp.utm.md
Ghencea Cristina lector univ. cristina.ghencea@dtp.utm.md
Iachimov Cristina asistent univ. cristina.iachimov@tctt.utm.md
Ischimji Nicolae lector univ. nicolai.ischimji@mtcp.utm.md
Lîsîi Aliona conf.univ.,dr. aliona.lisii@tran.utm.md
Malcoci Marina conf.univ.,dr. marina.malcoci@mtcp.utm.md
Malcoci Vitalie conf.univ.,dr. vitalie.malcoci@dtp.utm.md
Marcenco Natalia lector univ. natalia.marcenco@dtp.utm.md
Osoba Alexandra lector univ. alexandra.osoba@dtp.utm.md
Osoba Ivan asistent univ. ivan.osoba@dtp.utm.md
Palamarciuc Anna asistent univ. anna.palamarciuc@dv.utm.md
Roşca Luminiţa asistent univ. luminita.rosca@dtp.utm.md
Saviţcaia-Baraghin Iarîna conf.univ.,dr. iarina.savitcaia@dv.utm.md
Scripcenco Angela conf.univ.,dr. angela.scripcenco@adm.utm.md
Spînu Constantin conf.univ.,dr. constantin.spinu@dtp.utm.md
Sugac Olga conf.univ.,dr. olga.sugac1@dv.utm.md
Tocarciuc Alina lector univ. alina.tocarciuc@dv.utm.md
Tutunaru Irina conf.univ.,dr. irina.tutunaru@adm.utm.md
Ursu Elena asistent univ. elena.ursu@tctt.utm.md
Vlas Igor asistent univ. igor.vlas@dtp.utm.md
Zastavniţchi-Şeremet Ludmila lector univ. ludmila.zastavnitchi@dv.utm.md
Cadrele nondidactice
Nume, Prenume Funcţia E-mail
Ciobanu Nadejda inginer nadejda.ciobanu@tctt.utm.md
Gheorghiştean Dina inginer dina.gheorghistean@mctt.utm.md
Gorcea Violeta inginer violeta.gorcea@dttp.utm.md
Ionaşcu Leon inginer leon.ionascu@mtcp.utm.md
Ischimji Ana inginer ana.ischimji@mtcp.utm.md
Josan Olga Administrator corp de studii nr. 11 olga.josan@gpps.utm.md
Lojchina Svetlana inginer svetlana.lojchina@mctt.utm.md
Odochiciuc Eva ing. superior eva.odochiciuc@mtcp.utm.md