Șefa departamentului

Marcela Irovan

Conferențiar universitar, doctor în tehnică

  • Date de contact

  • Adresa: Chișinău, Republica Moldova, str. Academician Sergiu Rădăuțan, 4, corpul de studii nr. 11
    Telefon: (+373) 22 32 39 73
    e-mail: marcela.irovan@mctt.utm.md

 

DEPARTAMENTUL DESIGN ŞI TEHNOLOGII ÎN TEXTILE ŞI POLIGRAFIE


Cadrele ştiinţifico-didactice

Nr. d/o

Numele, prenumele cadrului didactic

Funcția, titlul științifico-didactic

Postul, gradul şi titlul

E-mail
1. Bulgaru Valentina decan FTP, conf.univ., dr. cumul intern valentina.bulgaru@fiu.utm.md
2. Cangaş Svetlana prodecan FTP, conf.univ., dr. cumul intern svetlana.cangas@fiu.utm.md
3. Irovan Marcela șef departament DTTP, conf.univ., dr cumul intern marcela.irovan@mctt.utm.md
4. Cazac Viorica conf.univ., dr. titular viorica.cazac@dtp.utm.md
5. Cîrja Jana conf.univ., dr titular jana.cirja@tctt.utm.md
6. Ghelbet Angela conf.univ., dr titular angela.ghelbet@mtcp.utm.md
7. Malcoci Marina conf.univ., dr titular marina.malcoci@mtcp.utm.md
8. Scripcenco Angela conf.univ., dr titular angela.scripcenco@adm.utm.md
9. Sugac Olga conf.univ., dr. titular olga.sugac1@dv.utm.md
10. Balan Stela conf.univ., dr cumul intern stela.balan@adm.utm.md
11. Balan Petru conf.univ., cumul extern
12. Malcoci Vitalie conf.univ., dr cumul extern vitalie.malcoci@dtp.utm.md
13. Saviţcaia-Baraghin Iarîna conf.univ. dr. cumul extern iarina.savitcaia@dv.utm.md
14. Spînu Constantin conf.univ. dr. cumul extern constantin.spinu@dtp.utm.md
15. Tutunaru Irina conf.univ., dr. cumul intern irina.tutunaru@adm.utm.md
16. Adascaliţa Lucia lector univ. titular lucia.adascalita@dtp.utm.md
17. Cojocaru Mariana lector univ. titular mariana.cojocaru@tctt.utm.md
18. Cucerencu Marin lector univ. titular marin.cucerencu@dtp.utm.md
19. Florea-Burduja Elena lector univ. titular elena.florea@mctt.utm.md
20. Gâncul Liviu lector univ. Titular liviu.gancul@dv.utm.md
21. Ghencea Crisina lector univ. titular cristina.ghencea@dtp.utm.md
22. Marcenco Natalia lector univ. titular natalia.marcenco@dtp.utm.md
23. Osoba Alexandra lector univ. titular alexandra.osoba@dtp.utm.md
24. Palamarciuc Anna lector univ. titular anna.palamarciuc@dv.utm.md
25. Tocarciuc Alina lector univ. titular alina.tocarciuc@dv.utm.md
26. Vlas Igor lector univ. titular igor.vlas@dtp.utm.md
27. Zastavniţchi-Şeremet Ludmila lector univ. titular ludmila.zastavnitchi@dv.utm.md
28. Bernaz Luminiţa lector univ. cumul intern luminita.bernaz@mtcp.utm.md
29. Bujorean Tatiana lector univ. cumul extern tatiana.bujorean@dv.utm.md
30. Ischimji Nicolai lector univ. cumul extern nicolai.ischimji@mtcp.utm.md
31. Danila Victoria lector univ. cumul intern victoria.danila@mctt.utm.md
32. Cîrja Ana Maria asistent univ. cumul intern anamaria.cirja@dtp.utm.md
33. Capbătut Larisa asistent univ. cumul extern larisa.capbatut@dtp.utm.md
34. Iachimov Cristina asistent univ. titular cristina.iachimov@tctt.utm.md
35. Ursu Elena asistent univ. titular elena.ursu@tctt.utm.md

 


Cadrele nondidactice

Nr. d/o

Numele, prenumele cadrului didactic

Funcția, titlul științifico-didactic

E-mail
1. Ciobanu Nadejda inginer nadejda.ciobanu@tctt.utm.md
2. Danila Victori inginer victoria.danila@mctt.utm.md
3. Gorcea Violeta inginer violeta.gorcea@dttp.utm.md
4. Georghiștean Dina inginer dina.gheorghistean@mctt.utm.md
5. Ivașco Victoria inginer  victoria.ivasco@ftp.utm.md
6. Ionașco Leon inginer leon.ionascu@mtcp.utm.md
7. Ischimji Ana specialist documentație ana.ischimji@mtcp.utm.md
8. Josan Olga administrator corp de studii nr. 11 olga.josan@gpps.utm.md
9. Lojchina Svetlana inginer svetlana.lojchina@mctt.utm.md
10. Odochiciuc Eva ing. superior eva.odochiciuc@mtcp.utm.md